Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një dokument, ku sipas tij është përfshirë zv/drejtoresha e Policisë së Shtetit, Aida Hajnaj.

Bëhet fjalë për konkursin për Komisar në Policinë e Shtetit, ku sipas Berishës, vendimi për anulimin e provimit është e falsikuar.

Statusi i plotë
Fallsifikime firmash, mashtrime mafioze nga narkodrejtori i narkopolicise per provimin e Narkokomisareve!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital dhe dokumentat e tij. sb

“Pershendetje Doktor. Me erdhi nje i njohur. E kishte kontaktuar nje polic, mik i tij, ne lidhje me anulimin me heret te testimit per gradat e policise (besoj). Anulimi qenka bere me firme te Aida Hajnaj, zvdrejtore e pergjitheshme. Por sipas ketij personi, disponon dokumentacion qe ajo ka qene jashte ne diten kur ka nenshkruar anulimin. Pra ka falsifikuar.
akti i nenshkruar ka ne tekst qe komisioni eshte mbledh me date 3.nga tims del qe eshte kthyer me date 3 ne koken e dok eshte vene data 5”