Në turqi është raportuar që skuadra e Beshiktash i ka kërkuar Liverpulit të anullojnë kontratën e huazimit për Loris Karius dhe në vend të kësaj dëshiojnë që të sjellin në skuader Origin për ta zëvëndësuar.

Karius la Liverpulin gjatë kësaj vere mbas humbjes në finalen e Championsit ndaj Realit të Madritit duke i dhuruar kësaj skuadre 3 gola.

Portieri Gjerman shkoi në Turqi mbas një marveshjeje për 2 vjet huazim opsion blerje në fund të kontratës.