Shqiptari transportonte 70 kg drogë në Itali, bëhet i mundur arrestimi i tij, por reagimi i 38-vjeçarit habit autoritetet policore.

Një 38 vjeçar shqiptar me iniciale A.V, u arrestua nga policia italiane në Valdarno, pasi u kap me 70 kg marihuanë të fshehur në bordin e një makine, me të cilën po udhëtonte në autostradë. 

Lënda narkotike do t’i sillte atij 350 mijë euro fitime nëse do ta shiste në tregun me pakicë.

Ditët e fundit, policia në Fiorentino kishte marrë informacione se një person me kombësi shqiptare, që banonte në krahinën e Firences, kishte vizituar Italinë e Jugut me një makinë të errët “Renault Koleos” për të marrë një sasi të konsiderueshme droge, e destinuar për në tregun e provincës.

Për këtë arsye, gjatë gjithë ditës së të premtes, kishte patrullime në rrugët kryesore që të çonin në Firence. Përpjekjet e karabinierëve u “shpërblyen” pasditen vonë, kur në “rrjetën” e tyre përfundoi automjeti i kërkuar, i përdorur për transportin e drogës.

Pas vëzhgimit për disa kilometra, në rastin më të parë, policia ushtroi kontrollit të automjetit dhe shoferi me sinqeritet pranoi paraprakisht se po transportonte drogës.

“Po transportoj drogë”, përgjgjet 38-vjeçari, reagim ky që i ka habitur policët italianë.

Në bagazhin e pasëm, ka qenë e fshehur me një pëlhurë katër pako të mbështjellja mecelofon, pesha totale e të cilës ishte 70 kg.

LEXO EDHE:  Me thikë në dorë dhe duke bërtitur "Allahu Akbar", shqiptari dhe marokeni terrorizojnë banorët në Firence

38 vjeçari shqiptar u arrestua, ndërsa u sekuestrua edhe droga.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook