Jo më Bill Gates, ja kush ngjitet në fronin e njeriut më të pasur në botë.

Bill Gates nuk do të jetë më në statusin e njeriut më të pasur në botë, pasi pasuria e tij është tkurrur gjatë 2017-ës.

Themeluesi i Microsoft e ka kryesuar listën e njerëzve më të pasur në botë me 84 miliardë dollarë, por duket se përgjatë 2017 pasuria e tij ka pësuar rënie, aq sa për të mos kryesuar më në këtë listë.

Këtë vend e ka zënë presidenti i “Amazon” dhe “Washington Post” , Jeff Bezos.

Pasurisë së tij iu shtuan 34.4 miliardë dollarë në vitin 2017 dhe në total pasuria e Jeffit kap shifrat prej 96.6 miliardë dollarë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook