Këngëtarja Bleona Qereti duket se po bën ç’mos që të mos ketë fëmijë herët.

Këngëtarja ka publikuar një video në rrjetin social Facebook, ku thotë se ka një rekomandim për femrat të cilat e kanë prioritet karrierën e tyre.

Ajo ka shpjeguar metodën e ruajtjes së qelizave vezë dhe të ngrirjes së tyre, në mënyrë që femrat që duan të krijiojnë fëmijë ta bëjnë këtë më vonë.

“Jam e ngazëllyer t’iu njoftoj për rrugëtimin tim të ngrirjes së vezoreve me ju. Kjo procedurë ka qenë një avancim i rëndësishëm për gratë që duan të bëjnë karrierën e tyre prioritet. Unë do të postoj njoftime të reja për këtë procedurë jo më larg se nesër”, shprehet Bleona në video.

Nuk dihet po ashtu, nëse vërtet Bleona e ka pengesë rritjen e fëmijëve në këtë fazë të jetës së saj.Ajo ka kohë që është ndarë nga bashkëshorti Ganiu dhe nuk është raportuar për ndonjë lidhje.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook