Nga një takim i thjeshtë elektoral i ministrit socialist, Damian Gjiknuri me banorët e Akernisë në Novoselë tek boksi i papritur i militantëve. Ja se sa janë nxehur gjakrat mes LSI dhe PS që tashmë po e kalojnë luftën e tyre në ring.

Gjithçka nisi nga deklarata e Gjiknurit i cili ftoi banorët të votojnë për Partinë Socialiste nëqoftëse duan të ecin me ritme të shpejta drejt progresit ose për atë Demokratike në rastin më të keq të mundshëm, por ama kurrsesi për LSI.

Kaq mjaftoi që disa militantëve të LSI që ndodheshin afër këtij takimit, t’iu hipte “gjaku në kokë” dhe të nisnin përleshjen fizike me njerëzit e Gjiknurit duke e kërcënuar. Militantët e LSI-së e akuzuan ministrin socialist se po nxit sherrin mes vëllezërve të këtij fshati për diçka të ulët si politika. Ministri mësohet se ka shpëtuar nga gjithë kjo mesele dhe është larguar i paprekur.