Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar lidhur me sulmin që ndërmori SHBA dhe aleatët e saj në Siri, kundër regjimit të Assad-it.

Me anë të një deklarate për mediat, Meta mbështet sulmin, ndërsa shton se Shqipëria është në krah të SHBA-ve dhe aleatëve të saj.

Reagimi i Metës
Mbeshtesim nderhyrjen ushtarake te SHBA, Frances e Britanise ndaj arsenalit kimik te regjimit kriminal te Asadit.
Jemi ne krah te aleateve tane dhe mbeshtesim vendosmerine e Presidentit Trump ne mbrojtje te jeteve te njerezve, te te drejtave te njeriut dhe te cdo veprimi i cili jo vetem ndeshkon akte barbare por krijon me shume siguri dhe stabilitet ne mbare boten.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook