Ballina Bota 64 vjeçe dhe me këto forma trupore? Modelja zbulon sekretin, ja çfarë...

64 vjeçe dhe me këto forma trupore? Modelja zbulon sekretin, ja çfarë ha ajo

Modelja 64-vjeçare e Sport Illustrated, Christie Brinkley ka një trup perfekt dhe pse në moshë madhore.

Christie Brinkleyu  është pjesë e Sports Illustrated pothuajse katër dekada që nga debutimi i saj në vitin 1979, dhe rreth 13 vjet që nga seti i saj të fundit fotografik me rroba banje.

Por ajo patjetër e ka marrë sot. Në fakt, 64-vjeçarja duket si 20-vjeçe. 

Duke bërë një studim të imtësishëm të fotografive të saj, ajo na vuri në mendime: Çfarë ha ajo, dhe si i vesh ato bikini? Ja gjithçka që duhet të dini.

Së pari, duhet të theksojmë se Christie hoqi dorë nga dieta shumë kohë më parë. Ajo i tha për NY Mag: “Unë provova disa dieta mjaft të çuditshme në fillim … çdo gjë që nga lëngjet deri tek frutat, për të ngrënë rrush para së gjithash. E vetmja gjë që zgjat me të vërtetë është një dietë e ekuilibruar.”

Duke treguar se ajo është ende si një adoleshente, tha se ajo mori zakonin e saj të ardhshëm. Christie aktualisht çdo mëngjes pi me ujë të ngrohtë dhe limon. “Është diçka që ja vlen për tu përmendur, unë kam Instagram”, ndërsa qesh në një intervistë me New York Magazine. 

Me lëngun e një limoni, Christie gjithashtu vendos pak mjaltë Manuka dhe piper shurup në ujin e saj të nxehtë. Ajo e pinë këtë çdo mëngjes, para se të mendojë edhe për të bërë një filxhan kafe. Nuk është çudi që kjo me të vërtetë e ndez atë për ditën e saj.

Për mëngjes, ajo ha kos frutash me manaferra, boronica, papaja, fara Chia, bollgur të papërpunuara, dhe arra. Nëse ajo ndjehet se i mungon proteina për një ditë, ndjenjën pak të ngadaltë, ajo do të hajë një të bardhë veze me spinaq dhe kërpudha. 

LEXO EDHE:  Mauro Icardi është me fat për gruan e tij, menaxhon prej vitesh futbollistin dhe i sjell sukses

Duke e përshkruar veten si një vegan fleksibël në intervistat, mund të mendoni se Christie e ka të vështirë të qëndrojë e fortë dhe e shëndetshëm. Ajo thotë për NY Mag, se “Mozzarella dhe makaronat ekzistojnë.” Në Francë, unë mund të ha një copë Camembert. Një sanduiç au fromage (sanduiç djathë). “Ajo ka thënë, megjithatë, se ajo nuk ka ngrënë mish që në moshën 12 vjeçare.

Për drekë, asaj i pëlqen të hajë gjëra të lehta,  “Unë gjithmonë ha sallatë,” shpjegon ajo.

Më vonë në pasdite, ajo do të bëjë një lëng të freskët duke përdorur lakër jeshile, lëng gëlqere, lëng portokalli dhe avokado dhe meze të lehtë në një shtëpi përzierje kungull-farë bërë me kripë Himalayan, arra, arra Brazil, farat e lulediellit, dhe rrush të thatë të thata. Nëse ajo është e uritur para drekës, ajo do të ushqehet me mollë me gjalpë badiava.

64-vjeçarja pothuajse gjithmonë do të përfundojë ditën me një darkë që është shumë e gjallë. “Pjatë ime e preferuar është orizi me thjerrëza, speca të kuqe dhe verdhë të pjekur dhe kopër, me një patate të ëmbël dhe një sallatë në anën tjetër”, tha ajo.

“Më pëlqen një gotë verë të kuqe me darkë, sepse bëjë një gjum të qetë”.

Siç tha vetë, ekuilibri është çelësi. Gjatë verës, Christie kënaqet duke u mburrur çdo ditë.

Unë jam i sigurt se vajzat e saj dhe të saj, do të jetojnë për një kohë shumë të gjatë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook