Ballina Bota Arrestohet “truri” i lojës vdekjeprurëse “Balena Blu”, iu ka marrë jetën 130...

Arrestohet “truri” i lojës vdekjeprurëse “Balena Blu”, iu ka marrë jetën 130 adoleshentëve

SHPËRNDAJE

Është arrestuar në Rusi, i dyshuari si “truri” i lojës djallëzore “Balena Blu”, e cila ka marrë jetën e qindra adoleshentëve dhe femijëve.

Ilya Sidorov, 26 vjeç, u akuzua se ka inkurajuar të rinjtë të lëndojnë veten dhe të vrasin veten e tyre në një lojë të quajtur “sfida e balenës blu”, që është e lidhur me më shumë se 130 vdekje.

Fëmijët që i bashkohen lojës detyrohen të presin veten, të shohin filma horror, apo të rrinë pa gjumë gjithë natën pas një serie kërkesash për dëmtimin e shëndetit mendor.

Në ditën e 50 të sfidës thuhet se ata kryejnë vetëvrasje. Mësohet se Sidorov ka rekrutuar 32 fëmijë shkolle në grupin e tij para arrestimit dramatik në Moskë.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakSurpriza e rradhës nga Apple, “diçka e madhe” po vjen
Artikulli tjetërJa çfarë ndikimi ka vrapi 1 km në ditë për fëmijët