Ballina Bota “Çmendet” babai, tenton të hedh fëmijën nga kati i 15 për 1000...

“Çmendet” babai, tenton të hedh fëmijën nga kati i 15 për 1000 like në “Facebook” (FOTO)

Një burrë nga Algjeria ka nxjerrë djalin e tij të vogël në dritaren e apartamentin që të merrte 1000 pëlqime në Facebook.

Ai publikoi një video në rrjetin social, ku e mbante fëmijën nga bluzja në katin e 15-të dhe kishte shkruajtur: “1000 Like ose do e hedh.”

Nëse ai do e lëshonte, kishte mundësi që fëmija të binte nga lartësia prej 45 metrash në tokë, gjë e cila do t’i kishte shkaktuar vdekjen e sigurtë.

Policia e arrestoi babain e papërgjegjshëm duke e dënuar me dy vite burg, ndërsa vogëlushi është në gjendje të mirë shëndetësore.