Ballina Bota “Delja” që po udhëheq Greqinë, mediat greke tallen me presidentin e tyre...

“Delja” që po udhëheq Greqinë, mediat greke tallen me presidentin e tyre përballë “ujkut” Erdogan

SHPËRNDAJE

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan zhvilloi takimin e tij sot në Greqi për të forcuar marrëdhëniet dypalëshe mes dy shteteve dhe zgjidhjen e disa mosmarrveshjeve.

Erdogan kritikoi rishikimin e marrëveshjes së Lozanit ku sipas tij kjo marrëveshje që është nënshkruar në kushte jo të favorshme për palën turke ka sjelle gjithnjë diskriminime për popullin turk në Turqi po edhe për minoritetin turk në Greqi.

Gjuha e ashpër që përdori Erdogan duket se i ka mbyllur gojën presidentit grek Prokopis Pavlopoulos. Në fjalën e tij ai kishte shpërqëndrime dhe nuk arrinte dot të përgjigjej me qetësinë e duhur.

Mediat greke menjëherë janë ngritur në sulm duke e quajtur të paaftë dhe të paditur. Fjalët e komentuesve të rrjeteve sociale në drejtim të tij ishin “mosdije” dhe “mos-përgatitje” madje një kanal televiziv grek gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë vendosi skica tek fytyrat e dy presidentëve ku për Erdoganin zgjodhi një ujk kurse për Prokopisin një dele.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookSHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakAstrit Patozi: Përse nuk është gabim marrëveshja e Lulzim Bashës?
Artikulli tjetër(VIDEO) Skandaloze, studentja kosovare duke thithur kokainë në bankat e shkollës