Ballina Bota Doni të studioni jashtë? Ambasada Gjermane nxjerr udhëzimet e rëndësishme

Doni të studioni jashtë? Ambasada Gjermane nxjerr udhëzimet e rëndësishme

SHPËRNDAJE

Një shans i ri është krijuar për studentët shqiptarë të cilët kanë, shumë dëshirë të ndjekin studimet jashtë vendi por mundësitë i kanë të pakta për të paguar studimin.

Duke ndjekur udhëzimet e Ambasadës Gjermane në Tiranë ata mund të përfitojnë një bursë të plotë ose të mesme. Informacionet e duhura mund ti merrni të gjitha dhe sidomos ato që kanë lidhje me kushtet për të përfituar një bursë studimi në këtë vend europian. Në faqen zyrtare ju do mund të gjeni njoftimet zyrtare mbi të gjitha mundësitë që ju jepen për të vazhduar shkollën jashtë.

Njoftimi i Ambasadës Gjermane në Tiranë

“Interesoheni për një bursë në Gjermani? Baza e të dhënave mbi bursat e DAAD-së ofron një pasqyrë të gjithë programeve më të kërkuara të bursave si dhe ju informon mbi procedurat e aplikimit, afatet etj.
Mjafton të klikoni në linkun e mëposhtëm; të përzgjidhni vendin e origjinës, kriteret e tjera të kërkuara dhe ky informacion do ju serviret menjëherë! www.funding-guide.de”.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakKryeministri Rama bën publike “Letrën e Javës” së një mësueseje, qytetarët e nxjerrin bllof: Posto edhe ato ku njerëzit të qajnë hallet
Artikulli tjetërSi të forcojmë sistemin imunitar të foshnjës me disa hapa të thjeshtë