Ballina Bota “Duke thithur mall në shkollë”, pasi filmuan veten duke pirë drogë gjatë...

“Duke thithur mall në shkollë”, pasi filmuan veten duke pirë drogë gjatë pushimit shkolla përjashton dy studentët (Video)

Në Angli dy nxënës janë përjashtuar nga shkolla pas një videoje shqetësuese, e cila shfaq ata duke konsumuar drogë në pushimin e gjatë.

Në video shfaqen dy djem duke qeshur, ndërsa ata marrin pluhur të bardhë nga një qese dhe e gërmojnë atë.

Të rinjtë kalojnë qesen ku ndodhej substanca e panjohur dhe një vajzë dëgjohet të thotë: ‘Unë jam duke u mallosur.’

Pastaj kamera lëviz në një djalë me një uniformë të shkollës, i cili thith një pjesë të pluhurit dhe thërret: ‘Po’ dora e parë’.

Policia po investigon ngjarjen ndërsa shkolla ka marrë vendimin për t’i përjashtuar nxënësit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook