Ballina Bota E pabesueshme se çfarë bën uragani “Irma”, deti mbulohet i gjithi nga...

E pabesueshme se çfarë bën uragani “Irma”, deti mbulohet i gjithi nga rëra dhe zhduket

Pamje të jashtëzakonshme nga Bahamas tregojnë se bregu u tërhoq shumë më larg se normalja, duke ekspozuar atë që është zakonisht “dyshemeja” e oqeanit.

Përdoruesi i Twitter @Kaydi_K nga Long Island, Bahamas shkroi të premten: “Unë jam në mosbesim tani … Kjo është Long Island, Bahamas dhe uji i oqeanit mungon !!! Kjo është e gjithë pamja se ne mund të arrijmë të shohim. # HurricaneIrma. ‘
Videoja e çuditshme tregon ecjen e saj në dyshemenën e ekspozuar të oqeanit e cila është e thatë dhe e mbuluar me guaska të mëdha.

Një tjetër përdorues Twitter ka postuar një foto të plazhit të ekspozuar në një plazh tjetër në Bahamas dhe tregoi se ishte kthyer në normale në më pak se një ditë.
Uragani Irma, i cili goditi Bahamas të premten, është kaq i fuqishëm sa ka ndryshuar formën e oqeanit në Long Island, por ka të ngjarë të kthehet në normale pasditen e së dielës.