Ballina Bota E pabesueshme, shikoni betejën e policisë spanjolle me turmat dhe se si...

E pabesueshme, shikoni betejën e policisë spanjolle me turmat dhe se si i smprapsin ato (Video)

SHPËRNDAJE

Videoja e ngulitur më poshtë, në më pak se një minutë, po qarkullon në Twitter dhe në mediat sociale. Ajo synon të tregojë policinë spanjolle duke u ndeshur me demonstruesit antifa dhe duket se është marrë pikërisht 3 vjet më parë në ditën e pavarësisë së Katalonjës në Barcelonë.

Ne nuk mund të konfirmojmë se ku dhe kur video është marrë, as nuk mund të garantojmë se veshja e zezë, e personave që mbajnë bluza dhe mbajnë mburojë janë njerëz që e quajnë veten “antifa”.

 

Sidoqoftë, video tregon se nëse Terry McAuliffe ose Jesse Arreguin, kryebashkiaku i Berkeley-t, nuk i bëjnë thirrje policisë të marrë masa dhe i detyrojnë ata të qëndrojnë pranë, ndërsa antifa godet njerëzit që nuk i pëlqejnë (dhe i etiketon ato “fashistë” për të fituar besueshmërinë nga intelektualët si Connor Friedsdorf në Atlantik), një forcë e organizuar, e disiplinuar dhe e pajisur mirë e policisë mundi të rrahë turmën dhe të përballej me ta duke i sprapsur.

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakBasha i dërgon letër urimi kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj
Artikulli tjetërAksident i rëndë në Lushnjë, makina përplas për vdekje këmbësorin