Ballina Bota E pazakontë/ Ulërima e tigrit sjell vdekjen e 12 majmunëve, ja çfarë...

E pazakontë/ Ulërima e tigrit sjell vdekjen e 12 majmunëve, ja çfarë u ndodhi atyre

SHPËRNDAJE

 

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në pyjet e mëdha të Indisë në Kotwali Mohammadi të shtetit indian verior të Uttar Pradesh ku disa fshatarë të cilët kanë qenë duke kërkuar disa bimë në pyllë kanë gjetur një tufë majmunësh të ngordhur. 

Menjëherë ato kanë lajmëruar policinë e cila ka arritur së bashku me disa ekspertë mjeko-ligjorë të cilët kanë ekzaminuar trupat e majmunëve dhe kanë arritur në një përfundim të çuditshëm që majmunët kanë pësuar një atak kardiak. Kjo pasojë ka ardhur si shkak i disa tigrave në pyll të cilët me ulërimën e tyre kanë trembur për vdekje majmunët. 

Sipas Dr Sanjeev Kumar tha: “Është konfirmuar  se majmunët vdiqën për shkak të ataku kardiak.”pohon e përditshmja “DailyMail”

Fshatarët raportojnë se tigrat shpesh janë në zonë dhe u dëgjuan zhurmshëm në kohën e vdekjeve.

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprak11 shtatori i përgjakshëm/ SHBA kujton viktimat e kullave binjake, Presidenti Trump: ‘Amerika nuk mund të frikësohet’
Artikulli tjetërA do rikthehet në politikë Bujar Nishani? Ish-presidenti: Së shpejti unë do të…