Ballina Bota Ecte me minifund në qytet, arrestohet modelja arabe

Ecte me minifund në qytet, arrestohet modelja arabe

Një modele në Arabinë Saudite është arrestuar pasi ka publikuar një video në Snapchat e veshur me minifund ndërsa shëtiste pranë një fortese.

Vajza e njohur si ‘Khulood’ mbante veshur fund të shkurtër, bluze të zezë dhe atlete.

Mediat vendse njoftojnë se policia e Rijadit arrestoi modelen për shkak se veshja e saj konsiderohet ‘mosrespektim dhe shkelje e mësimeve të Islamit’.

Sipas ligjit suprem arab “Shariat”, gratë në Arabinë Saudite duhet të veshin rroba të njohura si abayas. Ky ligj aplikohet dhe për gratë e huaja.

Shumica e tyre duhet të mbulojnë flokët dhe fytyrën me një perde të zezë dhe pse janë bërë përjashtime për personalitete që vizitojnë vendin.

Video e vajzës,  ka shkaktuar diskutime shumë të mëdha në rrjetet sociale dhe disa nga kometuesit kërkuan arrestimin e saj për thyerjen e kodit të rrobave strikte të vendit mysliman, ndërsa të tjerë kanë dalë në mbrojtje të saj duke e përgëzuar guximin e saj.

 

LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakKërkohej në Itali për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet në Lezhë 36-vjeçari
Artikulli tjetërLargohet drejtori teknik i PD-së, ja kush e zëvendëson