Ballina Bota Erdogan paralajmëron për herë të fundit SHBA-në: Mos dyshoni në fuqinë dhe...

Erdogan paralajmëron për herë të fundit SHBA-në: Mos dyshoni në fuqinë dhe vendosmërinë e Turqisë

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan i ka dërguar një paralajmërim të fundit SHBA-së të tërhiqet nga Manbij në Siri, duke i kujtuar se qëllimi i forcave turke është kthimi i qytetit tek pronarët e saj të vërtetë.

Teksa ka folur në një takim të partisë së tij, Erdogan tha se asnjë vend dhe institucion nuk duhet të dyshojë në fuqinë dhe vendosmërinë e Turqisë.

“Tashmë asnjë vend, asnjë institucion nuk do të mund të dyshojë në fuqinë dhe vendosmërinë e Turqisë”, është shprehur presidenti turk.

Madje Erdogan nuk ka kursyer ironitë ndaj SHBA-së, duke i kujtuar asaj, operacionet dhe angazhimet me forca në Avganistan.

“Ku jeni me operacionet ne Afganistan, keni 18 vjet”, ironizoi Erdogan.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Gjykata e Apelit Durrës lë në fuqi vendimin e mëparshëm, Dashamir Xhika mbetet në burg

“Hapja e portave drejt ferrit”, artikulli i ‘The Economist’ për ndryshimin e kufijve në Ballkan

FOTO/ Fejohet këngëtari i njohur shqiptar, publikon pamjet e shkëmbimit të unazave

DOSSIER/ “Të lidhur me tela me gjemba”, si u pushkatuan barbarisht nga komunistët 22 intelektualët shqiptarë

VIDEO/ Aksidenti fatal në Shkodër, 1 minutë heshtje në takimin Vllaznia-Teuta

Bulqizë/ Mbulohet nga dëbora, furgoni me 9 pasagjerë bllokohet 2 orë në rrugë

Vlorë/ Rikthehen atentatet me eksploziv, një tjetër shpërthim biznesi në mesnatë

Rrëfimi tronditës i 18-vjeçares shqiptare: Prindërit më mbajnë të burgosur në shtëpi, duan të më…

VIDEO/ Plagosja e dyfishtë në Tiranë, publikohen pamjet e sherrit mes dy grupeve

“Deklaratat për presidentin e përbashkët Shqipëri-Kosovë”, reagon Vasili: Vendi digjet, Rama…

Artikulli paraprakVIDEO/ Deklarata e fortë e gazetarit investigativ: Do kërcasin prangat edhe në PS, si “kokrra fiku” do kapen
Artikulli tjetërKëngëtari i njohur shqiptar përfundon në prokurori, mister arsyeja