Ballina Bota FOTO/ 25 xhamitë më mbreslënëse në botë që nuk duhen humbur

FOTO/ 25 xhamitë më mbreslënëse në botë që nuk duhen humbur

Gazeta britanike “The Telegraph” ka bërë një përmbledhje të 25 xhamive më të bukura në botë. 

Vendin e parë, sipas kësaj liste, e ka zënë xhamia Sheikh Lotfollah në Iran, e ndjekur nga xhami të tjera të po këtij vendi.

Vendi i tretë dhe i katërt shkojnë në Turqi, ndërsa top-pesëshja mbyllet me Xhaminë e Kaltër në Kajro të Egjiptit.

Picture 1 of 25

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook