Ballina Bota FOTO/ Ashkla më e madhe në botë! Parashutisti rus rrëzohet në pyll...

FOTO/ Ashkla më e madhe në botë! Parashutisti rus rrëzohet në pyll dhe del me një degë në shpatullën e tij

Një parashutist rus është çarë nga një ashkël gjigande pasi u rrëzua në një pyll.

Disa foto tregojnë se si një degë peme ka hyrë në shpatullën 36 vjeçarin Ivan Krasouski, nga Bjellorusia.

Ai po fluturonte pranë fshatit Loshany afër Minskut, kur një rrip i parashutës u këput dhe humbi kontrollin, duke rënë në një pyll.

Një trung me thumba çau shpatullën e tij kur u rrëzua.

Shpëtuesit e prenë degën e pemës nga parashutisti dhe e çuan në spital, me trungun gjigant të futur ende në shpatullat e tij, thonë raportet nga Bjellorusia.

Piloti i avionit njoftoi për mediat lokale se kishte rënë në disa pisha dhe në fillim nuk e kuptoi që ai ishte shtrirë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook