Ballina Bota FOTO/ Djali kinez pa fytyrë! Historia e dhimbshme e 6-vjeçarit

FOTO/ Djali kinez pa fytyrë! Historia e dhimbshme e 6-vjeçarit

Një djalë kinez jeton pas një guaske të fortë të indeve të fytyrës pas djegjes së tmerrshme gjatë lojës me një çakmak.

Djaloshi 6-vjeçar ndezi një grumbull kashte misri me një cigare
të thjeshtë dhe flakët e tmerrshme shpejt dolën jashtë kontrollit.

Wang Xiaopeng, nga Yinchuan në Provincën Ningxia të Kinës, ka qenë pa
flokët, buzët, qepallat dhe gishtat pas aksidentit të tmerrshëm në nëntor
2010-ës.

Ai nuk shkon në shkollë, pasi asnjë shkollë nuk e pranon dhe ka vetëm pak miq, vetëm ata të cilët janë mësuar me pamjen e tij.
Dëmtimet gjithashtu e bëjnë të vështirë për të që të shohë, ndërsa të gjitha gishtat e tij
janë të bashkuar dhe dëmtuar rëndë.

Doktor Li Jinning, nga Ningxia Spitali Universitar i Mjekësisë, tha se Xiaopeng ka nevojë të paktën tre faza të operacioneve për të rifilluar një formë “njerëzore”.

Tani më së fundi ka një lajm të mirë për djalin , pasi gazetarët nga e gjithë bota kanë bërë thirrje për të paguar për kujdesin e tij mjekësor.

Përkthyer dhe përshtatur nga “DuaLajm.com”

 
Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook“Gjyqi shndërrohet në ring”, dy shqiptarët ‘rebelohen’ ndaj trupit gjykues

Gruas shkodrane i ikën “tepeleku i kokës”, i prish ballkonin komshiut për të futur…

FOTO/ Humb kontrollin e automjetit, plagoset rëndë 20-vjeçarja shqiptare, nënë e tre fëmijëve

Kryemadhi vijon me sulmet: Rama po u bën shqiptarëve, atë që nuk ua bënë otomanët për 500 vite

Sinoptikanët japin alarmin: Në fundjavë rikthehet rreziku i përmbytjeve, ja zonat që mund të preken

FOTO/ Kishin fshehur drogën në qeset e plehrave, si u shkatërrua banda shqiptare në Itali (Emrat)

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës: Politikanët e korruptuar janë të tmerruar, shumë shpejt do vulosin fundin e tyre

Publikohen fotot e projektit, ja si do të duket Aeroporti i Vlorës

Berisha shpërthen ndaj Ramës: Skënderbuçi i Spiropalit nuk vendosi një tufë lule tek përmendorja e Skënderbeut

Rrëzohet nga dritarja e shkollës, adoleshentja dërgohet me urgjencë në spital

Artikulli paraprakHakmarrje ndaj Benardit, Xheni i tregon çfarë ka humbur, publikon foto topless
Artikulli tjetërPas seksit në ballkonin e hotelit, ndodh tragjedia (Foto+Video)