Ballina Bota FOTO/ Djali kinez pa fytyrë! Historia e dhimbshme e 6-vjeçarit

FOTO/ Djali kinez pa fytyrë! Historia e dhimbshme e 6-vjeçarit

Një djalë kinez jeton pas një guaske të fortë të indeve të fytyrës pas djegjes së tmerrshme gjatë lojës me një çakmak.

Djaloshi 6-vjeçar ndezi një grumbull kashte misri me një cigare
të thjeshtë dhe flakët e tmerrshme shpejt dolën jashtë kontrollit.

Wang Xiaopeng, nga Yinchuan në Provincën Ningxia të Kinës, ka qenë pa
flokët, buzët, qepallat dhe gishtat pas aksidentit të tmerrshëm në nëntor
2010-ës.

Ai nuk shkon në shkollë, pasi asnjë shkollë nuk e pranon dhe ka vetëm pak miq, vetëm ata të cilët janë mësuar me pamjen e tij.
Dëmtimet gjithashtu e bëjnë të vështirë për të që të shohë, ndërsa të gjitha gishtat e tij
janë të bashkuar dhe dëmtuar rëndë.

Doktor Li Jinning, nga Ningxia Spitali Universitar i Mjekësisë, tha se Xiaopeng ka nevojë të paktën tre faza të operacioneve për të rifilluar një formë “njerëzore”.

Tani më së fundi ka një lajm të mirë për djalin , pasi gazetarët nga e gjithë bota kanë bërë thirrje për të paguar për kujdesin e tij mjekësor.

Përkthyer dhe përshtatur nga “DuaLajm.com”

 
Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook