Ballina Bota FOTO/ “Hëngri midhje të papërpunuara”, bakteri që ushqehet me mish i merr...

FOTO/ “Hëngri midhje të papërpunuara”, bakteri që ushqehet me mish i merr jetën gruas për 21 ditë

Ngrënia e 24 midhjeve të papërpunuara nga një market në Teksas i ka kushtuar jetën një 55-vjeçareje.

Bakteries që ushqehet me mish, iu deshën vetëm 21 ditë për t’i marrë jetën amerikanes.

Sipas “the Sun”, këmbët e Jeanette LeBlanc u shkatërruan brenda 48 orësh pasi kishte ngrënë midhjet e papërpunuara, kur sëbashku me shoqen e saj Karen Bowers po shkonte të vizitonte familjen.

Ajo luftoi fort për 21 ditë, por nuk ia doli dot duke dhënë shpirt më 15 Tetor.

Shoqja e saj Karen dhe partneri i të ndjerës, Vicki Bergquist, po punojnë tashmë për të rritur ndërgjegjësimin e njerëzve ndaj rrezikut të vribrozës, i cili është më i madh gjatë muajve të ngrohtë nga Maji në Tetor.

Më të rrezikuar njerëzit janë kur hanë ushqime deti të papërpunuara ose të papjekura mirë dhe kur ekspozojnë plagët në det.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
“Gjyqi shndërrohet në ring”, dy shqiptarët ‘rebelohen’ ndaj trupit gjykues

Gruas shkodrane i ikën “tepeleku i kokës”, i prish ballkonin komshiut për të futur…

FOTO/ Humb kontrollin e automjetit, plagoset rëndë 20-vjeçarja shqiptare, nënë e tre fëmijëve

Kryemadhi vijon me sulmet: Rama po u bën shqiptarëve, atë që nuk ua bënë otomanët për 500 vite

Sinoptikanët japin alarmin: Në fundjavë rikthehet rreziku i përmbytjeve, ja zonat që mund të preken

FOTO/ Kishin fshehur drogën në qeset e plehrave, si u shkatërrua banda shqiptare në Itali (Emrat)

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës: Politikanët e korruptuar janë të tmerruar, shumë shpejt do vulosin fundin e tyre

Publikohen fotot e projektit, ja si do të duket Aeroporti i Vlorës

Berisha shpërthen ndaj Ramës: Skënderbuçi i Spiropalit nuk vendosi një tufë lule tek përmendorja e Skënderbeut

Rrëzohet nga dritarja e shkollës, adoleshentja dërgohet me urgjencë në spital

Artikulli paraprakProtesta e 27 Janarit, Basha flet për largimin e Ramës para kohe: E kanë në dorë qytetarët…
Artikulli tjetërTragjike/ U gjet në rrugë me plagë në kokë, ndërron jetë 19-vjeçari shqiptar në Greqi