Ballina Bota FOTO/ Skiatore pothuajse nudo, këto femra ‘shkrijnë’ akullin në Siberi

FOTO/ Skiatore pothuajse nudo, këto femra ‘shkrijnë’ akullin në Siberi

Rusëve, mesa duket, u pëlqen të bëjnë ski me kostume plazhi.

Në resortin siberian të Sheregeshit, 1525 persona u zhveshën pavarësisht temperaturës 5 gradë Celsius.

Skiatorët festuan përfundimin e dimrit duke thyer rekordin e mëparshëm, që e mbanin po vetë, për numrin më të madh të skiatorëve pothuajse nudo.

Njëra nga vajzat tregon arsyet pse mori pjesë në këtë zbritje me ski: “Dielli është si në Tajlandë, bora është si në Siberi dhe festa është si në Ibiza. Nuk ka gjë më të bukur”.

Picture 1 of 24

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook