Ballina Bota Franca sërish pre e terrorit, hapen hetimet për incidentin që ndodhi në...

Franca sërish pre e terrorit, hapen hetimet për incidentin që ndodhi në Kullën Eiffel

Mediat franceze raportojnë se prokurorët francezë i kanë hapur sërish hetimet antiterror lidhur me përpjekjen e një personi i cili ka tentuar të hynte me thikë në dorë tek Kulla Eiffel në Paris mbrëmjen e djeshme në orët e vona të natës.

Mësojmë se për fat të mirë askush nuk u lëndua nga ky incident dhe se i dyshuari i cili u arrestua ka thënë se dëshironte që të kryente një sulm kundër një ushtari në Kulla dhe se ka pasur lidhje dhe kontakte me anëtar të grupit ekstremist të Shtetit Islamik. Personi në fjalë ka qenë vetë, 19 vjeç dhe besohet se ka probleme psikike ku gjithashtu media na raporton se djaloshi është me nënshtetsi franceze dhe se ka lindur në Mauritani të Afrikës Perëndimore.

Gjykata e Apelit Durrës lë në fuqi vendimin e mëparshëm, Dashamir Xhika mbetet në burg

“Hapja e portave drejt ferrit”, artikulli i ‘The Economist’ për ndryshimin e kufijve në Ballkan

FOTO/ Fejohet këngëtari i njohur shqiptar, publikon pamjet e shkëmbimit të unazave

DOSSIER/ “Të lidhur me tela me gjemba”, si u pushkatuan barbarisht nga komunistët 22 intelektualët shqiptarë

VIDEO/ Aksidenti fatal në Shkodër, 1 minutë heshtje në takimin Vllaznia-Teuta

Bulqizë/ Mbulohet nga dëbora, furgoni me 9 pasagjerë bllokohet 2 orë në rrugë

Vlorë/ Rikthehen atentatet me eksploziv, një tjetër shpërthim biznesi në mesnatë

Rrëfimi tronditës i 18-vjeçares shqiptare: Prindërit më mbajnë të burgosur në shtëpi, duan të më…

VIDEO/ Plagosja e dyfishtë në Tiranë, publikohen pamjet e sherrit mes dy grupeve

“Deklaratat për presidentin e përbashkët Shqipëri-Kosovë”, reagon Vasili: Vendi digjet, Rama…

Artikulli paraprakPlagoset me thikë 19-vjeçari në Shkodër, ende nuk dihen motivet e ngjarjes (EMRI)
Artikulli tjetërAntalyaspor mendon për sulmin e këtij sezoni, Eto’o-s mund ti bashkohet Cikalleshi