Ballina Bota Ishte zotuar se do të shkatërronte rajonin, ekzekutohet nga një sulm ajror...

Ishte zotuar se do të shkatërronte rajonin, ekzekutohet nga një sulm ajror “007 i Ballkanit”

SHPËRNDAJE

Një tjetër xhihadist nga Kosova është ekzekutuar në Siri. Bëhet fjalë për 26-vjeçarin Orhan Ramadani, i cili konsiderohej dhe si “007 e Ballkanit”.

Lajmi u bë i ditur përmes deklaratës së aleancës ndërkombëtare kundër ISIS, duke e cilësuar atë si një nga katër kosovarët e vrarë, e raportuar nga mediat zvicerane.

26-vjeçari u vra nga si pasojë e një sulmi ajror në Siri. Madje sipas mediave zvicerane thuhet se ISIS ka publikuar një video ku nxjerr në pah “bëmat” e xhihadistit kosovar.

Videoja shoqërohet me këngë në gjuhën shqipe, “Mos qaj nënë, sepse djali yt ka rënë dëshmor. Hapni portat e parajsës”, janë dy prej vargjeve të këngës së ISIS për 26-vjeçarin Orhan Ramadani.

Teksa ishte zotuar se do të shkatërronte të gjithë Ballkanin, kosovari luante dhe rolin e agjentit sekret për çështjet e ISIS-it në gadishullin e Ballkanit. Xhihadisti kosovar ishte rritur në Zvicër.

 

 

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakDhimbja e gjurit, nga se shkaktohet dhe si mund të trajtohet
Artikulli tjetër“Fitorja juaj është si dasma pa nuse..”, Berisha mban fjalën në Kuvend. Ja çfarë ndodhi mes tij dhe Ruçit