Ballina Bota Jo vetëm Bitcoin, këto janë 10 kriptomonedhat më popullore në botë

Jo vetëm Bitcoin, këto janë 10 kriptomonedhat më popullore në botë

Bitcoin prej ditësh sillet afër vlerës së 8,000 dollarëve dhe në këto momente që ju shkruajmë, këmbehet me 7,987 dollarë.

Infografiku i mëposhtëm tregon se Bitcoin nuk është i vetëm në botë e kriptomonedhave, megjithatë është i vetëm në kryesim me një vlerë tregu prej 133 miliardë dollarë.

Të dhënat që vinë nga CoinMarketCap tregojnë se ndjekësi më i afërt është Ethereum me një vlerë totale tregu prej 49 miliardë dollarë.

Vendi i tretë i përket Ripple me 24.7 miliardë dollarë ndjekur nga Bitcoin Cash në vendin e katërt me 12.7 miliardë dollarë.

chartoftheday_13520_the_top_ten_cryptocurrencies_n

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook