Ballina Bota Ju mbërrin ky mesazh në whatsapp ? Fshijeni sa më shpejt !

Ju mbërrin ky mesazh në whatsapp ? Fshijeni sa më shpejt !

SHPËRNDAJE

Përdoruesit e “Whatsapp”, tashmë kohët e fundit kanb filluar të marrin mesazhe të rrema. Mesazhet shkruajnë se ka mbaruar koha për ta përdorur “Whatspp-in” falas dhe nëse dëshirojnë të vazhdojnë përdorimin e tij duhet të paguajnë para, dhe në mesazh bashkangjitet edhe një link ku ju mund të depozitoni këto para.

Këto mesazhe dyshohet se dërgohen nga hackera të cilët vjedhin të dhënt tuaja bankare, që më pas t’i përdorin ato për përvetësime personale. “Whatsapp” deklron se ky aplikacion është dhe do të jetë gjithmonë falas. Nëse ky mesazh ju vjen në cellular, duhet që ta fshini menjëherë, pasi ka rrezik që t’ju fusë viruse në telefonin tuaj.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakRusia bombardon ISIS nga Mesdheu
Artikulli tjetërLigji i atraksionit, sekreti më i madh i jetës