Ballina Bota Kapen me 250 kilogramë drogë, arrestohen dy shqiptarë dhe një italian në...

Kapen me 250 kilogramë drogë, arrestohen dy shqiptarë dhe një italian në Lecce (Foto+Emrat)

Policia e Lecce-s ka arrestuar dy shtetas shqiptarë dhe një italian pasi janë kapur me mbi 250 kilogramë marijuanë.

Të arrestuarit janë Renato Uku, 36 vjeç,lindur në Tiranë, me banim në Certaldo (në provincën e Firences), Oltion Proko, 29 vjeç, i cili rezulton lindur dhe banues në Vlorë dhe Salvatore Lograno, 42 vjeç, lindur në Altamura dhe banues në Brindizi.

Renato Uku

Droga u gjet në një makinë ti “Mazda” me të cilën lëvizte italiani para se të ndalohej efektivëte policisë, dhe gjithashtu në dy banesa. 

Oltion Proko

Gjatë kontrollit në makinën e Salvatore Lograno janë gjetur rreth 54 kilogramë marijuanë.

Salvatore Lograno

Gjatë kontrollit të bërë nga efektivët e policisë në shtëpitë e të arrestuarve janë gjetur 200 kilogramë marijuanë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook