Ballina Aktualitet Kapen 7.4 kilogram heroinë në Itali, mediat italiane: “Vinte nga Shqipëria”

Kapen 7.4 kilogram heroinë në Itali, mediat italiane: “Vinte nga Shqipëria”

Gjatë një operacioni të policisë italiane janë arrestuar 26 persona me akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës.

Mediat italiane raportojnë se heroina dhe kanabisi vinte nga Shqipëria dhe gjatë operacionit u sekuestruan 7.4 kilogram heroinë dhe 38 kilogram kanabis.

Baza e shpërndarjes së drogës ishte qyteti i Napolit dhe provincat rreth tij.

Hetimet kishin filluar që në maj të vitit të kaluar 2016, ka çuar tashmë në arrestimin e 26 personave dhe sekuestrimin e drogës me vlerë mbi 500 mijë euro

Pritet që në orët në vijim të dal policia italiane në një konferencë për shtyp për të dhënë detaje të tjera.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

Ish-deputeti kaubojs del kundër Finos: Presidenti i FSHF do të ndihmojë Ramën në baste

Tragjedi/ Krim i dyfishtë në Vlorë, vriten me armë zjarri të rinjtë (Emrat)

Kryemadhi: 27 janari do të jetë vetëm fillimi i përfshirjes së Shqipërisë nga…

VIDEO/ Opozita braktis Kuvendin, Basha tone të larta gjatë seancës parlamentare

VIDEO/ Tension në Kuvend, Basha dhe demokratët e tjerë bllokojnë foltoren

Berisha sulmon Ramën: Të miratojmë rezolutën e “llum kazanit”, duhet të dënojë…

Basha: Rama po tenton të mbrojë peshqit e mëdhenj por…

Grabitja te Hipoteka, Posta reagon pas verdiktit të policisë: Nuk jemi grabitur ne, por

“Burrat dhe gratë në kërkim të paqes”, Meta përshëndet mesazhin e Papa Françeskut

Pasi u nda nga e dashura, elbasanlliu i bën “gjëmën” 27-vjeçares (Emri)

Artikulli paraprakShkrumbohet makina në autostradën Tiranë-Durrës (FOTO)
Artikulli tjetërFoto-Galeri/ Miry Felice, modelja italiane që ka pasion volejbollin