Ballina Bota Konferencat për shtyp të Merkel dhe Trump në G7 anulohen

Konferencat për shtyp të Merkel dhe Trump në G7 anulohen

Samiti i G7 në Taormina të Italisë, një nga më impenjativët e viteve të fundit nuk ka mundur ende të gjej sintezën e duhur të bashkëpunimit mes 7 vendeve më të fuqishme të botës në çështje të lidhura me klimën, tregtinë ndërkombëtare dhe krizën e emigrantëve.

Kancelarja gjermane Angela Merkel në mënyrë surprizuese ka anulluar konferencën e saj të shtypit me mediat ndërkombëtare ku ka bërë vec një bashkbisedim të vogël me gazetarët e saj gjerman.

Gjithashtu dhe Presidenti amerikan Donald Trump nuk do marrë pjesë në konferencën e fundit të G7 por do të largohet menjëherë pas drekës së punës. Para se të lërë Italinë presidenti amerikan do të ndalet në bazën ushtarake në Sigonella ku do të flas para trupave amerikane.

Panik në SHBA/ Nxënësi 8 vjeçar shkon në shkollë me armë, arsyeja do t’ju habisë

Kaos pas sulmit në Mal të Zi, “blindohet” Ambasada amerikane në Tiranë

Kapen me 29 kg heroinë, pranga shqiptarit dhe 2 grekëve

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e Kishës së Laçit, kapet “skifteri” që grabiti tre herë objektin e kultit

VIDEO/ Berisha i nxjerr emrin: Ju tregoj se kush është ministri i Ramës që luan me diamante

“Dikur vije në Kishë, tani je ushtar i ‘të fortëve’ me X6”, kujt ia drejton këtë letër Dom Gjergj Meta

Aksidenti tragjik në autostradë, policia jep detaje: Vajza e re po kthehej nga porti, çfarë iu gjet në portofol

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm…edhe për shqiptarët

Panik në Mal të Zi, sulmohet ambasada amerikane, agresori hedh veten në erë

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humbin jetën dy persona. Zhduket drejtuesi i “Benz-it” (Emrat)

Artikulli paraprakErdhi Vera, si të humbim sa më shumë kalori
Artikulli tjetërRamazani për disa muaj i bekuar dhe për të tjerë muaj lufte