Ballina Bota LIVE/ “IRMA” arrin brigjet e Floridas, shikoni se çfarë force shkatërruese ka...

LIVE/ “IRMA” arrin brigjet e Floridas, shikoni se çfarë force shkatërruese ka uragani

SHPËRNDAJE

Tashmë një nga uraganet më të tmerrshme të viteve të fundit ndodhet në SHBA, Florida dhe ka filluar të godasë ishujt ndërsa pritet që të prek të gjithë jugun e vendit. Rreth një e katërta e shtetit të Floridas është evakuar ndërsa duket se ky uragan i kategorisë 4 do të sjellë shkatërrime të mëdha. Kjo stuhi po godetë me një fuqi ere prej 257 kilometra në orë.

Guvernatori i Floridas, Rick Scott, nëpërmjet një konference për shtyp i ka kërkuar të gjithë banorëve që të evakuohen.

“Stuhia është këtu. Era e fortë dhe shirat kanë filluar të godasin jugun e Floridës. Evakuohuni që tani, jo pas një dite jo pas një ore, tani!
Kjo është një stuhi vdekjeprurëse, dhe shteti ynë kurrë nuk ka parë ndonjë gjë të tillë”, ka thënë Guvernatori.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Policia arreston 14-vjeçarin, plagosi me thikë adoleshentin (FOTO)

Vjen surpriza e Edi Ramës për të gjithë punonjësit e administratës

Reagon ish-ministri i LSI: “Largimi i Llallës, loja me peshq e me sorra mbaroi!”

VIDEO/ Basha deklaron: Edi Rama nuk do të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm

Deklarata e Ministrisë së Brendshme: “Arratia e ish-shefave të policisë, ja çfarë ka ndodhur

Deklarata e Bashës: “Këmbanat po bien, Edi Ramës po i vjen fundi”

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Socialisët duartrokasin për arritjet e Veliajt, përgjigja e demokratëve: “Parti Enver jemi gati kurdoherë”

Rritje pagash në sektorin e Zjarrfikësit. Bashkia e Tiranës propozon projektvendimin

Berisha ironizon urdhër arrestet e katër policëve, “Rama firmos azilin politik të narkodrejtorëve”, ja emrat

Panairi Dimëror në Grand Place, Bruksel. Erion Veliaj i uron rrugë të mbarë përfaquesve shqiptarë

Artikulli paraprakVotat pro Ruçit/ Partia Demokratike: Gjithçka ndodhi ishte blerje e votës, PD nuk pranon më…
Artikulli tjetërFileto Viçi me Kërpudha Porçini