Ballina Bota Mos paguani më internet, BE hap rrugën drejt internetit falas

Mos paguani më internet, BE hap rrugën drejt internetit falas

Organet evropiane kanë rënë dakord për të instaluar internet falas në qendrat e qyteteve të BE-së deri në vitin 2020.

Plani i ri, i miratuar nga Parlamenti Evropian, Këshilli Europian dhe Komisioni Evropian, do të përfshijë 120 milionë euro (133.6 milionë dollarë) investime për të financuar shërbimet publike falas në 6 000 – 8 000 komuna në të gjitha shtetet anëtare.

“Sipas skemës, komunat, bibliotekat dhe organet e tjera publike do mund të aplikojnë për financimin e instalimeve të pikave të internetit, duke përdorur procedura të thjeshta administrative”, tha Këshilli Evropian.
Deklarata e Presidentit të Komisionit Europian Jean Claude Juncker në fjalimin e tij mbi gjendjen e Unionit në Shtator 2016 thekson se “iniciativa e WiFi4EU është pjesë e rishikimit të telekomunikacioneve të BE-së, për të përmbushur nevojat e lidhjes në rritje të Bashkimit dhe për të rritur konkurrueshmërinë e Evropës”.

Panik në SHBA/ Nxënësi 8 vjeçar shkon në shkollë me armë, arsyeja do t’ju habisë

Kaos pas sulmit në Mal të Zi, “blindohet” Ambasada amerikane në Tiranë

Kapen me 29 kg heroinë, pranga shqiptarit dhe 2 grekëve

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e Kishës së Laçit, kapet “skifteri” që grabiti tre herë objektin e kultit

VIDEO/ Berisha i nxjerr emrin: Ju tregoj se kush është ministri i Ramës që luan me diamante

“Dikur vije në Kishë, tani je ushtar i ‘të fortëve’ me X6”, kujt ia drejton këtë letër Dom Gjergj Meta

Aksidenti tragjik në autostradë, policia jep detaje: Vajza e re po kthehej nga porti, çfarë iu gjet në portofol

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm…edhe për shqiptarët

Panik në Mal të Zi, sulmohet ambasada amerikane, agresori hedh veten në erë

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humbin jetën dy persona. Zhduket drejtuesi i “Benz-it” (Emrat)

Artikulli paraprakBasha i kthen ironinë Ramës , “Mblidh petët e lakrorit”
Artikulli tjetërPuthni 50 orë makinën dhe është e juaja , konkursi i çuditshëm i KIA