Ballina Bota Ndarja nga jeta e kapitenit të Fiorentinës/ Në fillim u dyshua për...

Ndarja nga jeta e kapitenit të Fiorentinës/ Në fillim u dyshua për atak kardiak, por autoritetet zbuluan…

Bota e futbollit u shokua dje nga ndarja nga jeta e kapitenit të Fiorentinës, pasi sipas raportimeve 31-vjeçari kishte pësuar atak kardiak.

Sipas raportimeve, Davide Astori u nda nga jeta për shkak të një ataku kardiak gjatë qëndrimit në hotel.

Po kur kanë kaluar pak më shumë se 24 orë nga ngjarja, është ngritur një hipotezë e re për vdekjen e Astorit, ajo e vrasjes.

Shefi i hetimeve për mediat italiane ka konfirmuar këtë version:

“Kemi hapur një procedim penal me hipotezën e vrasjes së tij dhe kemi përgatitur autopsinë që do ta bëjmë publike së shpejti. Për momentin nuk kemi emra konkretë”, tha shefi i hetimeve.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook