Ballina Bota Ndërron jetë ish diktatori i Panamasë, Manuel Noriega

Ndërron jetë ish diktatori i Panamasë, Manuel Noriega

Ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare, ish-diktatori i Panamasë, Manuel Noriega.

Gjenerali Manuel Antonio Noriega, ish-udhëheqësi ushtarak i Panamasë mësohet se ka ndërruar jetë në orët e vona të mbrëmjes së të hënës në spitalin ‘Santo Tomas’ të Panamasë, ku i ishte nënshtruar një operacioni pas hemoragjisë cerebrale në tru, njoftoi sekretari i shtetit për komunikim Manuel Dominguez.

Noriega kishte qenë një aleat i rëndësishëm i SHBA por u hoq me forcë nga trupat amerikane në vitin 1989 dhe u burgos me akuzat për trafik droge dhe pastrim parash.

Pjesën tjetër të jetës së tij e kaloi në paraburgim për vrasje, korrupsion dhe përvetësim.

Ish-udhëheqësi u lirua nga burgu në janar për t’u përgatitur për operacionin në fillim të marsit për heqjen e një tumori në tru.

Panik në SHBA/ Nxënësi 8 vjeçar shkon në shkollë me armë, arsyeja do t’ju habisë

Kaos pas sulmit në Mal të Zi, “blindohet” Ambasada amerikane në Tiranë

Kapen me 29 kg heroinë, pranga shqiptarit dhe 2 grekëve

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e Kishës së Laçit, kapet “skifteri” që grabiti tre herë objektin e kultit

VIDEO/ Berisha i nxjerr emrin: Ju tregoj se kush është ministri i Ramës që luan me diamante

“Dikur vije në Kishë, tani je ushtar i ‘të fortëve’ me X6”, kujt ia drejton këtë letër Dom Gjergj Meta

Aksidenti tragjik në autostradë, policia jep detaje: Vajza e re po kthehej nga porti, çfarë iu gjet në portofol

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm…edhe për shqiptarët

Panik në Mal të Zi, sulmohet ambasada amerikane, agresori hedh veten në erë

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humbin jetën dy persona. Zhduket drejtuesi i “Benz-it” (Emrat)

Artikulli paraprakShkarkohet nga detyra oficeri i policisë gjyqësore nga ministrja teknike e PD-së
Artikulli tjetërEpokë e Re/ Shkollimit klasik po i vjen fundi, laptopë në vend të librave