Ballina Bota Nuk i liroi vendin në metro, pensionisti i’a fut shpullë gruas

Nuk i liroi vendin në metro, pensionisti i’a fut shpullë gruas

Një pensionist nga Kina ka goditur një grua me shpullë pasi dyshohet se nuk pranoi t’i lironte vendin e saj.

Incidenti ka ngjallur një debat mes përdoruesve të rrjetit kinez, me disa të zemëruar nga veprimet e pensionistit, ndërkohë që disa treguan simpati.

Videoja e incidentit tronditës në provincën Hubei tregon një pensionist duke i bërtitur dhe sharë para një gruaje të ulur, me gjasë rreth të 40-at.

Dëshmitarët që dëgjuan trazirat thanë se gruaja dhe plaku filluan të debatonin pasi ai i kërkoi t’i lironte vendin dhe ajo refuzoi.

Thuhet se gruaja rreth të 40-ave i ka thënë pensionistit mendjemadh dhe se po ngacmonte të tjerët vetëm për shkak se ishte i moshuar.

Kjo gjë e tërboi më tej pensionistit, i cili atëherë papritmas e shtriu dhe e goditi ashpër me fytyrën.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook