Ballina Bota Pako e dyshimtë për bombë tmerron banorët, por ajo çfarë gjendet brenda...

Pako e dyshimtë për bombë tmerron banorët, por ajo çfarë gjendet brenda saj të bën të qeshësh me të madhe

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka patur një alarm për bombë pranë shtëpisë së sekretarit amerikan të thesarit Steven Mnuchin në Los Anxheles.

Frika nga terrorizmi i ka frikësuar shumë qytetarët nga incidentet e shumta që kanë ndodhur kohët e fundit.

Në çantën e dyshimtë ku besohet të kishte bombë, rezultoi të kishte asgjë tjetër veçse jashtëqitje kali.

Pakoja e mbushur me pleh u gjet në orën 19:40 pranë shtëpisë së Mnuchin në Bel-Air, tha policia.  Policia e pastroi paketën një orë më vonë dhe Shërbimi Sekret po heton për ngjarjen, tha BBC.

Fqinjët për mediat lokale ndërkohë u shprehën të revoltuar për incidentin.  “Ne kemi blerë 50 milionë dollarë shtëpinë dhe nuk mund të lëvizim, nuk mund të dalim”, tha bashkëshorti i aktores së ndjerë Zsa Zsa Gabor, Frederic von Anhalt, i cili ishte i bllokuar për dy orë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookLAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakPër të gjithë meshkujt – mos i neglizhoni kurrë simptoma, mund të jeni prekur nga kanceri
Artikulli tjetërByrek amerikan me kungull