Ballina Aktualitet Përleshje në Jeruzalem, demostruesit në luftë ndaj vendimit të Donald Trump

Përleshje në Jeruzalem, demostruesit në luftë ndaj vendimit të Donald Trump

SHPËRNDAJE

Paralajmërimi i liderëve arabë ka qenë mëse i saktë, reagime të ashpra po ndodhin në Jeruzalem nga protestuesit. 

Ideja e kalimit të ambasadës amerikane në Izrael, nga Tel Avivi në Jeruzalem ka shkaktuar shumë pakënaqësi në rradhët e qytetarëve.

Sot pranë Portës së Damaskut janë mbledhur numër i madh protestuesish, kundër vendimit të presidentit të Amerikës, Donald Trump.

Ka patur përleshje me forcat e sigurisë në Ramallah të Bregut Perëndimor. Vazhduan më tej dhe në qytetet Hebron, Ramallah, Nablus, Jenin dhe Betlehem. Bëhet me dije se kanë mbetur 16 të plagosur.

Demostruesit paralajmërojnë se në ditët në vijim do të reagojnë më ashpër, ku planifikohen të bëhen masive.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookSHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakEfekti i “emigrantëve”, për festat e fundvitit euro këmbehet me …
Artikulli tjetërAmbasada Amerikane në Tiranë ka një njoftim të rëndësishëm: Ju ndihmojmë të shkoni në SHBA nëse…