Ballina Bota Përrallore! Xixëllonja në vend të yjeve, aty ku natyra shkon përtej imagjinatës...

Përrallore! Xixëllonja në vend të yjeve, aty ku natyra shkon përtej imagjinatës (Video+Foto)

Me siguri shumë prej nesh e kanë kaluar fëmijërinë e tyre, duke u endur nëpër errësirë për të kapur xixëllonja dhe vështruar ato me kujdes teksa i mbanim në duar.

Mund ta themi me plot gojën se një gjë e tillë ishe shumë e rrallë, po aq edhe emocionuese.

Vlen të theksohet se tanimë mund të ketë kaluar një kohë relativisht e gjatë, që kur nuk kemi parë apo kapur një xixëllonjë.

Ato janë një nga krijesat më të veçanta dhe sjellin kujtime dhe ndjesi tepër të veçanta.

Natyra gjithmonë na surprizon me atë çka ofron dhe për ju që ju kishte munguar të shihnit një krijese të tillë, në videon më poshtë shfaqet një peizazh i asaj që shkon përtej imagjinatës.

Posted by Fantastic Places In The World on 08.04.2018

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook