Ballina Aktualitet Ramazani për disa muaj i bekuar dhe për të tjerë muaj lufte

Ramazani për disa muaj i bekuar dhe për të tjerë muaj lufte

Shteti Islmik ISIS, ka bërë thirrje për sulme të reja në një video mesazh të publikuar së fundmi.

Duke marrë shkas nga sulmi terrorist që ndodhi në Manchester, ku humbën jetën 22 persona dhe u plagosën mbi 60 të tjerë ata kanë postuar një video ku duket se nuk ndalen. Teksa thurin homazhe për terroristin 22 vjeçar që kreu sulmin, ata kërkojnë nga të gjithë mbështetësit e tyre që me rastin e muajit të shënjtë të Ramazanit, të sulmojnë perëndimin nëse nuk shkelin dot në Siri dhe të perhapin fenë e tyre të muslimanëve të pastër duke vrarë të pa-fetë dhe përhapur terror në mes tyre.

Vitin e shkuar gjatë Ramazanit, shteti islamik ka shkaktuar 400 të vdekur dhe 700 të plagosur.

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakKonferencat për shtyp të Merkel dhe Trump në G7 anulohen
Artikulli tjetërSherr për një stan , vëllezrit përleshen me thika.