Ballina Bota Rritet bilanci i viktimave nga zjarri në Londër, 12 viktima dhe 18...

Rritet bilanci i viktimave nga zjarri në Londër, 12 viktima dhe 18 në gjendje kritike

SHPËRNDAJE

Shkon në 12 numri i viktimave nga zjarri gjigant që përfshiu një ndërtesë 24-katëshe në Londër. Autoritetet thonë se bilanci mund të përkeqësohet.

Nga zjarri kanë mbetur të plagosur 68 persona. Zjarrfikësit shpëtuan 65 vetë nga “Grenfell Tower” në veri të Kensington.

Dëshmitarët okularë thanë se kishin dëgjuar britma të shumta për shpëtim dhe ku njerëzit bërtisnin për të shpëtuar fëmijët e tyre. Policia thekson se ende mund të ketë njerëz në ndërtesë që janë të pagjetur.

Shërbimi i ambulancës tha se 68 pacientë ishin dërguar në gjashtë spitale në të gjithë Londrën, 18 prej të cilëve në kushte kritike. 10 pacientë të tjerë po transportohen për në spital.

Zjarri shpërtheu menjëherë pas mesnatës dhe shumica e banorëve ishin duke fjetur.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakShpërthen Meta: Po ju jap fjalën e skraparlliut, Edi Rama s’ka vrimë ku të futet po preku qoftë edhe një vote
Artikulli tjetërMeta sulmon ashpër Ramën dhe: I njoh sa trima janë, njëri veshi fustan grash kur iku në Greqi