Ballina Bota Shpërbëhet ISIS në Libi

Shpërbëhet ISIS në Libi

SHPËRNDAJE

Grupi terrorist Ansarul-Shariat, dega e grupit terrorist ISIS në Libi, të dielën me anë të një komunikate ka pohuar disfatën e tij përball ushtrisë së Libisë dhe ka deklaruar se ky grup në mënyrë zyrtare është shpërbërë.

Agjencia e lajmeve AFP njoftoi se grupi terrorist Ansarul-Shariat në një komunikatë të publikuar në internet, ka thënë: “Deklarojmë se grupi Ansarul-Shariat në mënyrë zyrtare është shpërbërë”.

Ky grup terrorist i cili më parë kishte deklaruar bashkëpunimin edhe me organizatën terroriste Al Kaida, që nga viti 2012, gjithnjë ka qenë në luftë me ushtrinë e Libisë të udhëhequr nga Khalifa Haftar.

Grupi terrorist Ansarul-Shariat konsiderohet nga Uashington-i përgjegjës për sulmin ndaj ambasadës së Amerikës në vitin 2012 në qytetin Benghazi në lindje të Libisë. Në atë sulm i cili është kryer më 11 shtator 2012, u vra Kristofer Stivenson, ambasadori i Amerikës në Libi.

SHPËRNDAJE

FOTO/ “Të lënë në mëshirë të fatit dhe të harruar nga të gjithë”, fëmijët romë të shtrirë në qendër të Durrësit

Paralajmërimi i fortë i Bashës: Ja ç’do të ndodh të hënën…

VIDEO/ Shokon Big Mama: Deri dje më thonin motër, sot krejt po ma lypin

Ndarja me moderatoren, Vin Veli e pranon publikisht: Po, e kam tradhtuar Borën

Tronditet Kanadaja, gjendet i vdekur në banesë miliarderi i “Apotex” dhe gruaja e tij, dyshohet se mund të jenë vrarë

Gazetari investigativ plas “bombën” e rradhës: Ja kush mund ta fundosë Saimir Tahirin

Petrit Vasili: Mirë që Rama shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë?

Takim i paparalajmëruar mes ambasadorit Donald Lu dhe Presidentit Meta

VIDEO/ U arrestua se fyeu grekët, shqiptarin e ndjek fati i keq edhe pasi del nga burgu. Ja çfarë i ndodhi

VIDEO/ Në Rumani këndohet shqip, “Nëntori” i Arilenës mahnit publikun vendas dhe jurinë e “The Voice”

Artikulli paraprakTopalli dhe Imami kërkojnë shkarkimin e Bashës
Artikulli tjetërRama replikon ndaj PD-së : Merren me veshjen time se nuk kanë punë tjetër