Ballina Bota Shpërthen Donald Trump: Mediat janë armiku i popullit amerikan

Shpërthen Donald Trump: Mediat janë armiku i popullit amerikan

Presidenti i Amerikës, Donald Trump ka shpërthyer ndaj disa mediave kryesore në vend ku publikoi një listë që sipas tij janë media fallco.

Ky lajm u bë i ditur nëpërmjet një postimi në faqen e Twitter të Donald Tump, ku ai shprehet:

“Lajmet e rreme të (NYT, NBC, ABC, CBS dhe CNN) nuk jam armiku im, por armiku i popullit të Amerikës.”

LEXO EDHE:  "Palestinezët nuk na respektuan", Trump: S'ka më ndihma!