Ballina Bota Shuhet legjenda e kinematografisë botërore “James Bond”

Shuhet legjenda e kinematografisë botërore “James Bond”

SHPËRNDAJE

Aktori Sir Roger Moore, i njohur për rolin kryesor në filmin e famshëm “James Bond”, ka vdekur sot në moshën 89-vjeçare, njofton familja e tij.

Moore i kishte vizituar fëmijët kosovarë në kampet e refugjatëve në Maqedoni në vitin 1999.

Ai ka vdekur në Zvicër pas një beteje të shkurtër me kancerin, njofton familja e tij.

“Me zemër të thyer duhet ta japim lajmin e tmerrshëm se babai ynë, Sir Roger Moore, vdiq sot. Jemi të shkatërruar”, ka shkruar në Twitter familja e tij.

I asistuar nga punëtorët e UNICEF-it, Moore u ka shpërndarë lodra fëmijëve kosovarë që ishin refugjatë në kampet e refugjatëve në Maqedoni, në vitin 1999.

Ai në atë kohë ishte ambasador i vullnetit të mirë i UNICEF-it.

SHPËRNDAJE

FOTO/ “Të lënë në mëshirë të fatit dhe të harruar nga të gjithë”, fëmijët romë të shtrirë në qendër të Durrësit

Paralajmërimi i fortë i Bashës: Ja ç’do të ndodh të hënën…

VIDEO/ Shokon Big Mama: Deri dje më thonin motër, sot krejt po ma lypin

Ndarja me moderatoren, Vin Veli e pranon publikisht: Po, e kam tradhtuar Borën

Tronditet Kanadaja, gjendet i vdekur në banesë miliarderi i “Apotex” dhe gruaja e tij, dyshohet se mund të jenë vrarë

Gazetari investigativ plas “bombën” e rradhës: Ja kush mund ta fundosë Saimir Tahirin

Petrit Vasili: Mirë që Rama shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë?

Takim i paparalajmëruar mes ambasadorit Donald Lu dhe Presidentit Meta

VIDEO/ U arrestua se fyeu grekët, shqiptarin e ndjek fati i keq edhe pasi del nga burgu. Ja çfarë i ndodhi

VIDEO/ Në Rumani këndohet shqip, “Nëntori” i Arilenës mahnit publikun vendas dhe jurinë e “The Voice”

Artikulli paraprakVlerësimi për Shqipërinë. BE jep detyrat
Artikulli tjetërMeta : LSI, e hapur për aleanca