Ballina Bota Sulmi i përgjakshëm, zbulohen 2 prej terroristëve të Londrës

Sulmi i përgjakshëm, zbulohen 2 prej terroristëve të Londrës

SHPËRNDAJE

Ditën e djeshme janë bërë të ditur 2 emra prej 3 terroristëve që sulmuan mbrëmjen e të shtunës Londrën duke përhapur një panik dhe frikë mes qytetarëve.

Të identifikuarit janë Khuram Butt 27-vjeç dhe Raxhid Redouane 30-vjeç këto dy persona siç mund ti shihni edhe në foto, policia britanike bën me dije se djaloshi Redouane nuk kishte asnjë lidhje me celulën terroriste dhe asgjë nuk e lidhte emrin e tij me ISIS.

27-vjeçari Butt ishte i cilësuar si koka e kësaj komande terroriste ku mesaduket policia britanike zotëronte dhe një dokument të tijin në rajon përsa i përket prirjeve të tija islamike. Gjithashtu kishte qenë nji nga personat që kishte dalë në një reportazh tek kanali Channel 4 duke treguar për radikalët islamik dhe duke hapur në mes të një parku flamurin e ISIS.

Gjithëçka ngre një pikpyetje të madhe për shërbimin sekret, si mundet një terrorist i cili konsiderohet nën mbikqyrje të mos kapet por të lejohet të shtypi njerëz me kamion dhe të drejtojë një masakër me thika. Ky është sulmi i dytë që mund t parandalohej por falë MI5 nuk ndodh.

SHPËRNDAJE

FOTO/ “Të lënë në mëshirë të fatit dhe të harruar nga të gjithë”, fëmijët romë të shtrirë në qendër të Durrësit

Paralajmërimi i fortë i Bashës: Ja ç’do të ndodh të hënën…

VIDEO/ Shokon Big Mama: Deri dje më thonin motër, sot krejt po ma lypin

Ndarja me moderatoren, Vin Veli e pranon publikisht: Po, e kam tradhtuar Borën

Tronditet Kanadaja, gjendet i vdekur në banesë miliarderi i “Apotex” dhe gruaja e tij, dyshohet se mund të jenë vrarë

Gazetari investigativ plas “bombën” e rradhës: Ja kush mund ta fundosë Saimir Tahirin

Petrit Vasili: Mirë që Rama shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë?

Takim i paparalajmëruar mes ambasadorit Donald Lu dhe Presidentit Meta

VIDEO/ U arrestua se fyeu grekët, shqiptarin e ndjek fati i keq edhe pasi del nga burgu. Ja çfarë i ndodhi

VIDEO/ Në Rumani këndohet shqip, “Nëntori” i Arilenës mahnit publikun vendas dhe jurinë e “The Voice”

Artikulli paraprakDenoncimi/ “Plas grushti në Fushë-Krujë, vëllai i Artur Bushit lan në gjak zyrtarin e lartë të Ministrisë”
Artikulli tjetërSpoti elektoral/ Ja çfarë do të bënte Kryeministri Rama po të ishte polic (Video)