Ballina Bota Sulmi i përgjakshëm, zbulohen 2 prej terroristëve të Londrës

Sulmi i përgjakshëm, zbulohen 2 prej terroristëve të Londrës

Ditën e djeshme janë bërë të ditur 2 emra prej 3 terroristëve që sulmuan mbrëmjen e të shtunës Londrën duke përhapur një panik dhe frikë mes qytetarëve.

Të identifikuarit janë Khuram Butt 27-vjeç dhe Raxhid Redouane 30-vjeç këto dy persona siç mund ti shihni edhe në foto, policia britanike bën me dije se djaloshi Redouane nuk kishte asnjë lidhje me celulën terroriste dhe asgjë nuk e lidhte emrin e tij me ISIS.

27-vjeçari Butt ishte i cilësuar si koka e kësaj komande terroriste ku mesaduket policia britanike zotëronte dhe një dokument të tijin në rajon përsa i përket prirjeve të tija islamike. Gjithashtu kishte qenë nji nga personat që kishte dalë në një reportazh tek kanali Channel 4 duke treguar për radikalët islamik dhe duke hapur në mes të një parku flamurin e ISIS.

Gjithëçka ngre një pikpyetje të madhe për shërbimin sekret, si mundet një terrorist i cili konsiderohet nën mbikqyrje të mos kapet por të lejohet të shtypi njerëz me kamion dhe të drejtojë një masakër me thika. Ky është sulmi i dytë që mund t parandalohej por falë MI5 nuk ndodh.