Ballina Bota Tragjedi detare në Mesdhe , 31 të vdekur , shumica fëmijë

Tragjedi detare në Mesdhe , 31 të vdekur , shumica fëmijë

SHPËRNDAJE

Të paktën 31 persona humbën jetën nga fundosja e një anije që mbante rreth 500 emigrantë. Anija kishte destinacion Italinë.

Incidenti ndodhi rreth 30 milje larg bregdetit të Libisë.

Kërkimi për të zhdukurit është koordinuar nga Rojet bregdetare me ndihmën e 14 anijeve.

Janë 15 operacione ndihme që po kryhen në Mesdheun qëndror ndaj anijeve që transportonin rreth 1.700 emigrantë.

“Rreth 200 persona përfunduan në Mesdhe, pasi një varkë u mbyt,” tha komandanti i rojes bregdetare italiane, Cosimo Nicastro.

Ndërsa ekipet e shpëtimit të MOAS thanë se kishin gjetur tashmë trupat.

“Shumica janë fëmijë, numri i të vdekurve është 31”.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakTurizmi në Shqipëri , 2017 pritet të jetë vit i mbarë
Artikulli tjetërNjeriu i parë ka jetuar në Ballkan ?