Ballina Bota Tragjike! Zhduket nga radarët 2 minuta pas nisjes, asnjë i mbijetuar nga...

Tragjike! Zhduket nga radarët 2 minuta pas nisjes, asnjë i mbijetuar nga rrëzimi i avionit

Një avion i nisur drejt qytetit Orsk në Rusi, i cili kishte 71 Pasagjerë, është rrëzuar vetëm 2 minuta pas nisjes.

Burim i shërbimeve të emergjencës, ka raportuar se aeroplani me 65 pasagjerë dhe 6 pjesëtraë ekuipazhi, është rrëzuar dhe shanset për të mbijetuar janë thuajse zero.

Dyshohet se avioni është rrëzuar në Ramenskiy, një provincë e Moskës, vetëm 50 kilometra larg saj.

LEXO EDHE:  Rikthehet "Balena Blu", i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

Avioni u zhduk nga radarët vetëm 2 minuta pas nisjes, duke u rrëzuar së bashku me 71 pasagjerët që ndodheshin brenda tij.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook