Ballina Bota TURQI/ Avioni me 168 pasagjerë në bord devijon rrezikshëm nga pista e...

TURQI/ Avioni me 168 pasagjerë në bord devijon rrezikshëm nga pista e akullt për në det

Një avion që transportonte 168 pasagjerë ka dalë jashtë pistës për shkak të akullit, dhe ka rrezikuar zhytjen në det.

Avioni Boeing 737-800 për fat të mirë ka ngecur me rrotat e tij në baltë afër bregut të detit.

Ngjarja ka ndodhur në Aeroportin e Trabzonit ku ka shkaktuar panik por pa të dëmtuar konfirmon “Pegasus Airlines”. Fluturimi u nis nga Ankaraja, kryeqyteti i Turqisë, të shtunën në mbrëmje. Por në ulje në aeroportin e Trabzonit, aeroplani u largua nga pista.

Një nga pasagjerët, Fatma Gordu, tha se paniku shpërtheu gjatë fluturimit.

“Ne anuam në pjesën e përparme, ndërsa pjesa e pasme e avionit u ngrit. Kishte panik. Njerëzit bërtisnin,” tha ajo për agjensinë e lajmeve shtetërore Anadolu.

Guvernatori i Trabzon, Yucel Yavuz konfirmoi se, të gjithë pasagjerët dhe ekuipazhi në bord u shpëtuan pa dëmtime.

Aeroporti i Trabzonit u mbyll dhe fluturimet u shtynë dhe u anulluan pas evakuimit të qytetarëve.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Deputetja zbulon prapaskenat, ja si po abuzon kryeministri me të sëmurët me kancer

Ndjekje si në filma, shqiptari me Audi-n e dyshimtë i bën “zbor” policisë. E shkuara e errët e fundos…

FOTO/ Aksident i rëndë në Kavajë, makina përplas dy vëllezërit këmbësorë, një prej tyre vdes në vend, tjetri…

Deklaratë drejtuar ndërkombëtarëve? Kryemadhi: Jabaxhinjtë nuk na i zgjidhin dot punët tona

FOTO/ Mot i keq në mbarë vendin, policia bën apel për kujdes

Pas dorëheqjes së Ben Blushit, ndodh një tjetër zhvillim drastik në LIBRA, përjashtohet nga partia…

Rama: Kush do të kapet me lidhje të paligjshme të ujit pas 1 shkurtit do të…

Një veto albanofobe, për çfarë e ka fjalën Berisha?

“Nga kamarier, aksidentalisht në zyrën e Berishës”, deputeti demokrat zbulon se si arriti të hyjë në politikë

Ngjela i kujton politikanëve porosinë e Jezu Krishtit: Hytë nga porta e madhe, tani prisni…

Artikulli paraprakBasha: Shqiptarët po paguajnë faturën e “5 derrave” të krimit dhe korrupsionit
Artikulli tjetërAvokati i Trump, 130.000 dollarë për ti mbyllur gojën yllit pornografik