Ballina Bota Uragani “Irma” fillon të lërë pasojat, shkatërron një aeroport të gjithin në...

Uragani “Irma” fillon të lërë pasojat, shkatërron një aeroport të gjithin në SHBA (Foto)

SHPËRNDAJE

Ai mbahej për një prej aeroportve më të famshëm dhe të mirë të SHBA, dhe ndodhej pikërisht në ishullin e St. Marteen në Karaibe. Aeroporti mbante emrin “Princeshë Juliana” dhe dje u shkatërrua i gjithi nga uragani famëkeq “Irma” i cili mendohet se do të jetë nga më të rrezikshmit që kemi parë.

Stuhia dje e ka vënë përfund aeroportin teksa era ka arritur shpejtësinë e 185 miljeve në orë duke fluturuar në ajër dhe gardhet e forta të sigurisë. Gurët e mëdhenj janë përplasur me një mori avionësh duke i nxjerrë jashtë funksioni ato njëherë e mirë. Pistat e ulje ngritjeve janë mbushur me rërë që uragani ka sjellë me vete duke bërë të pamundur ngritjen dhe uljen në këtë aeroport.

Stuhia, u cilësua si më e fuqishmja në Atlantik, gjatë dekadës së fundit, ku ka marrë 2 jetë njerzish deri më tani në këtë ishull Karaibesh. Aeroporti është përmbytur i gjithi dhe ndërtesa është rrënuar në disa vende plotësisht falë uraganit.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Policia arreston 14-vjeçarin, plagosi me thikë adoleshentin (FOTO)

Vjen surpriza e Edi Ramës për të gjithë punonjësit e administratës

Reagon ish-ministri i LSI: “Largimi i Llallës, loja me peshq e me sorra mbaroi!”

VIDEO/ Basha deklaron: Edi Rama nuk do të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm

Deklarata e Ministrisë së Brendshme: “Arratia e ish-shefave të policisë, ja çfarë ka ndodhur

Deklarata e Bashës: “Këmbanat po bien, Edi Ramës po i vjen fundi”

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Socialisët duartrokasin për arritjet e Veliajt, përgjigja e demokratëve: “Parti Enver jemi gati kurdoherë”

Rritje pagash në sektorin e Zjarrfikësit. Bashkia e Tiranës propozon projektvendimin

Berisha ironizon urdhër arrestet e katër policëve, “Rama firmos azilin politik të narkodrejtorëve”, ja emrat

Panairi Dimëror në Grand Place, Bruksel. Erion Veliaj i uron rrugë të mbarë përfaquesve shqiptarë

Artikulli paraprakVjeshta nuk sjell surpriza, vendi po fillon të pushtohet nga vranësirat
Artikulli tjetërRama uron mëngjesin nga plazhi i Velipojës, komentuesit e pyesin: E kemi dhuratë nga Zoti, po ti çfarë do bësh?