Ballina Bota Uragani Maria zhvendoset drejt Bahamasit, rrezikohen ishujt Turks dhe Kaikos

Uragani Maria zhvendoset drejt Bahamasit, rrezikohen ishujt Turks dhe Kaikos

 

Uragani Maria po i afrohet ishujve Turks dhe Kaikos me erëra maksimale të qëndrueshme me një shpejtësi 205 kilometra në orë. Po ashtu edhe pjesa juglindore e Bahamasit do të preket nga furia e Uraganit.

Uragani Maria  ka shkaktuar shkatërrime dhe përmbytje në Republikën Dominikane dhe Porto Riko deri më tani.Uragani Maria shkaktoi ndërprerjen e energjisë elektrike në mbarë Porto Rikon, ndërsa popullsia ka filluar me ngadalë të vëzhgojë pasojat e stuhisë më të fuqishme që goditi territorin amerikan në dhjetëra vite.

Ndërsa pjesë të qytetit vazhdonin të ishin të përmbytura dje, parashikuesit e motit thanë se niveli i ujërave dhe erërat e forta do të binin gradualisht ndërsa uragani zhvendoset. Përveç njoftimeve për një të vdekur në Porto Riko, uragani Maria ka shkaktuar 10 viktima në Karaibe.

Për të marrë lajmet e fundit të DuaLajm.com, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

 

“Ma vrau ai plehra para syve, e kapi dhe…”, zbardhet dëshmia rrënqethëse e motrës së Arielës

Kastriot Myftaraj: Kush është oligarku me 5 yje qeveritare, çfarë fshihet pas tij (Emri)

Trafikonin lëndë narkotike, arrestohen dy persona në Vlorë (Emrat)

Vrasja e Arielës, sociologu shpërthen ndaj gazetarëve: Derdimenë! Nuk të lini as të vdesësh rehat!

“Si u mashtruan paturpësisht banorët e Verrisë për inceneratorin e plehrave nga Edi Rama”

Historia e dashurisë që në gjimnaz për Arielën, familja e Aldisonit thotë se…

Ngjela i përmend me emra: Ja kush janë të korruptuarit e antishqiptarët që nuk punojnë, por fshehin…

“Arielën e dashuronte që i vogël, por…” shoku i ngushtë tregon ndenjat dhe mëritë e Aldisonit

Forumi Ekonomik Botëror jep alarmin: Pabarazia dhe varfëria në Shqipëri janë rritur në 5 vitet e fundit

U shemb përtokë me 5 plumba, zbardhet telefonata e fundit e Arielës

Artikulli paraprakEdi Rama: Mirëmëngjes nga Lugina e Vjosës
Artikulli tjetërProcedurat/ Dokumentet e pensionit online, ja si mund t’i merrni